رؤیای خیس
به تازگی باران
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
آشنایی با تفاوت های جنسیتی مهارت است. تا به حال فکر کرده اید که به عنوان یک زن چه چیزهایی باید در مورد ویژگی های جنسیتی همسرتان بدانید؟

سپیده دانایی: آشنایی با تفاوت های جنسیتی مهارت است. تا به حال فکر کرده اید که به عنوان یک زن چه چیزهایی باید در مورد ویژگی های جنسیتی همسرتان بدانید؟

نوبتی هم باشد حالا دیگر نوبت آقایان است که بروند زیر ذره بین و در مورد ویژگی های روانشناختی آنها برای خانم ها بگوییم. معمولا خانم ها می گویند ما یک سرزمین ناشناخته ایم که آقایان در مورد ما چیزی نمی دانند اما احتمالا با خواندن این مطلب متوجه می شوید سرزمین ذهن آقایان هم چندان برای تان شناخته شده نبوده است.

یادتان باشد دانستن این تفاوت های جنسیتی مانع خیلی از دعواهای بی مورد میان همسران می شود و به آنان کمک می کند اختلاف های شان را بهتر مدیریت کنند. پس این شما و این بعضی چیزهایی که می خواستید در مورد مردان بدانید اما روی آن را نداشتید از خودشان بپرسید.

اقتدارطلبی مردان

روانشناس ها می گویند اگر یک چیز مردها را از زن ها متفاوت کند، آن ویژگی رقابت جویی و اقتدارطلبی مردهاست. مردها از اول بچگی یاد می گیرند رقابت طلب باشند تا موفق شوند. حتما شما هم پسربچه هایی را دیده اید که در بازی همدیگر را هتل می دهند و به هم دستور می دهند. حتما هم می دانید تفنگ، ماشین و البته بازی های رایانه ای رقابتی محبوب ترین وسایل بازی پسربچه ها هستند؛ چیزهایی که آنها را برای نشان دادن اقتدارشان و پیروزی بر رقیب آماده می کند.

از طرف دیگر هورمون تستستورون یا هورمون مردانه هم آنان را برای این رقابت جویی که گاهی به پرخاشگری تبدیل می شود، آماده می کند.


نصیحت پذیر نبودن مردها

مردها به خاطر ویژگی اقتدارطلبی شان با هر چیزی که نشاندهنده این باشد که توانایی شان زیر سوال رفته است، مقابله می کنند. یکی از چیزهایی که به نظر مردان نشان دهنده زیر سوال رفتن اقتدار است، نصیحت کردن همسرانشان خواهد بود. حتما شما هم تجربه این را داشته اید که اگر روی چیزی بیش از حد اصرار کنید، شوهرتان آن را انجام نمی دهد یا با نق زدن و نارضایتی انجامش می دهد. هدف مردها در این مواقع این نیست که شما را ناراحت کنند یا با حرفتان موافق نباشند، مسئله این است که لحن نصیحت گرانه شما باعث موضع گیری او شده است. کافی است لحن تان را جوری عوض کنید انگار که دارید در زمین او بازی می کنید.


راه حل سریع مردها

وقتی برای مردها مشکلی را تعریف می کنید، بیشتر از هر چیزی در سرشان به فکر راه حل آن مشکل هستند. برای شما به عنوان یک زن احتمالا از همه مهمتر این است که شوهرتان مشکل شما را بشنود و با شما همدردی کند اما برای آنان مهم این است که به عنوان کمک، راه حل مشکل شما را بگویند، ضمن اینکه پیدا کردن راه حل نشاندهنده توانایی آنهاست. به هر حال راه حل دادن سریع اصلا به معنای نادیده گرفتن حس شما و حوصله نداشتن حرف های شما نیست. آنان فکر می کنند شما به این خاطر مشکلتان را تعریف کرده اید تا راه حلی پیدا کنید. گاهی سکوت مردها هم به همین معناست. سکوت می کنند چون راه حلی ندارند!


خونسردی مردان

«مردها اصلا عاطفه حالی شان نمی شود.» این اتهامی است که خیلی از خانم ها به آقایان می زنند اما روان شناسان حرف دیگری دارند. آنها می گویند چیزی که خانم ها و آقایان را در این مورد از هم متفاوت می کند این است که آقایان می توانند جنبه های عاطفی و عقلانی یک موضوع را از هم جدا کنند اما برای خانم ها تقریبا همه چیز می تواند عاطفی باشد. به این معنا که خانم ها احساساتشان را در خیلی از چیزها دخیل می کنند اما آقایان می توانند خیلی جاها احساساتشان را کنترل کنند.

عصب شناس ها می گویند دلیل این قضیه این است که مرکز عاطفه در مردها فقط در نیمکره راست مغز است اما در خانم ها مراکز عاطفه در هر دو بخش چپ و راست مغز پراکنده اند. مرکز صحبت کردن و تفکر منطقی سمت چپ مغز است برای همین تفکر منطقی خانم ها با عواطف شان در هم آمیخته است اما مردها می تواننند این دو را از هم جدا کنند. این تفاوت جنسیتی، در دعواهای بین خانم ها و آقایان خیلی خوب خودش را نشان می دهد.

وقتی خانم ها وسط بحث با شوهرشان داغ می کنند یا عصبانی می شوند یا گریه می کنند یا هر دو، معمولا همزمان بهت می کنند چطور شوهرشان همچنان خونسرد ایستاده و منطقی بحث را پیش می برد. در واقع آقایان غیرعاطفی نیستند. گواه عاطفی بودن آنها این همه دیوان شعر که توسط مردها سروده شده است. البته این به معنای این نست که مردها هرگز در بحث ها احساسی نمی شوند. آنان هر وقت احساس کنند قلمروشان زیر سوال رفته است احساساتی و معمولا عصبانی می شوند.


سکوت مردان

مردها کم حرف تر از زن ها هستند. این را هم عامه مردم قبول دارند و هم تحقیق های روانشناس ها آن را ثابت کرده است. روانشناس ها می گویند زن ها روزانه 6 هزار تا 8 هزار لغت به کار می برند اما مردها یک سوم این تعداد کلمات را می گویند. دلیل این پدیده آن جور که عصب شناس ها می گویند این است که مرکز تکلم در مردها فقط در سمت چپ مغزشان واقع شده است اما مرکز تکلم در زن ها هم در سمت راست و هم در سمت چپ مغز وجود دارد. البته روانشناس های تکاملی می گویند مردها در طول هزاران سال یاد گرفته اند کم حرف باشند. آنها می گویند هزاران سال پیش مردها برای شکار باید ساکت کمین می کردند وگرنه شکار در می رفت و بقای خانواده به خطر می افتاد.

از آن طرف زن ها باید با همگروهی های خانم خودشان حرف می زدند و از بچه های شان مراقبت می کردند. بقای آنها به همین رابطه داشتن بر می گشت. مردها در طول رشد هم دیرتر زبان باز می کنند و مهارت های کلامی شان از زن ها کمتر است. در ادامه به این شکل های متفاوت حرف زدن مردان و زنان می پردازیم.


تیتروار حرف زدن مردها

اگر صحبت کردن د ر مورد مسائل روزمره را به دو شیوه گزارش توصیفی وگزارش علمی تقسیم کنیم، زن ها به شیوه توصیفی و مردها به شیوه علمی حرف می زنند. در واقع خانم ها، بیشتر در مورد جزئیات حرف می زنند اما حرف زدن مردها بیشتر منطقی و علمی است. آنها آن چیزی که فکر می کنند گفتنش لازم است را می گویند. برای همین به نظر می رسد مردها فقط تیتر اتفاق ها را می گویند و نه شرح آنها را. این اصلا به این معنا نیست که شوهرتان نمی خواهد شما از اتفاقات روزمره خبردار شوید، یا شما را لایق دانستن آنها نمی داند. مردها به طبیعت خودشان رفتار می کنند و شما نباید با دید زنانه خودتان حرف های آنها را تفسیر کنید.


صراحت مردان

زن ها معمولا غیرمستقیم حرف خودشان را می زنند و گلایه دارند چرا مردها حرف های شان را نمی فهمند. مثلا ممکن است شما به همسرتان بگویید چایی نمی خوری و منظورتان این باشد که بای با هم چایی بخوریم اما مردها معمولا به درون خودشان مراجعه می کنند و اگر چایی میل نداشته باشند با صراحت این را می گویند. این صراحت نشانه بی ادبی یا بی توجهی همسرتان نسبت به شما نیست. او فقط طبق طبیعت مردانه اش به شما گوش می دهد.


دستور دادن مردان

مردها از بچگی به امری حرف زدن عادت می کنند و دخترها به پیشنهادی حرف زدن. پسرها در بازی های شان می گویند: «توپ را بنداز برای من!» اما دخترها می گویند: «می یاین با هم خاله بازی کنیم؟» هم دخترها و هم پسرها به خاطر شیوه خاص حرف زدن خودشان تشویق می شوند و این نوع حرف زدن در آنها نهادینه می شود. اگر مردی از جمله های امری زیادی استفاده می کند به این معنا نیست که صبح تا شب دستور می دهد و قصدش ریاست کردن است، فقط طبق طبیعت مردانه اش رفتار می کند. اینکه در دنیای زنانه و ظریف خودتان که همه جمله ها را ترجیحا به صورت پیشنهاد می گویید تا به صورت امر، جملات مردانه را تفسیر کنید چیزی را حل نمی کند.


کج بودن دوزاری مردان

زن ها راحت تر می توانندن ذهن دیگران را بخوانند. مردها در این مورد خیلی ضعیف تر عمل می کنند. آنها کمتر از زن ها از روی چهره به قصد یا احساس پشت آن پی می برند. شما به عنوان یک زن احتمالا از این ناتوانی مردها خیلی شاکی هستید و آن را به پای بی توجهی می گذارید اما واقعا این شم زنانه شما را ندارند و بهتر است احساسات تان را به زبان بیاورید تا آنها متوجه شوند.

نوع مطلب : روانشناسی و فلسفی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقدادمرغ و ماهی شكم‌پر از غذاهای خوشمزه و البته كمی پرهزینه است. غذاهایی كه جزو خوراك‌های مجلسی محسوب می‌شود، اما با حضور چند مهمان عزیز هم می‌توان آنها را پخت و سر سفره آورد. از ماهی شكم‌پر شروع می‌كنیم. ماهی شكم‌پر را با روش‌های مختلفی می‌توانید تهیه كنید.

اول یك یا چند عدد ماهی درسته بخرید. می‌گوییم ماهی درسته چون در فروشگاه‌ها ماهی فیله شده هم وجود دارد ولی برای این غذا باید ماهی حتما سالم و درسته باشد. البته فرقی هم نمی‌كند كه ماهی سفید باشد یا ماهی كپور یا قزل‌آلا. هر كدام را كه خریدید بعد شستن، شكمش را باز كرده و درون آن را خوب تمیز كنید. سپس روی پوست و همچنین داخل شكم ماهی را نمك بزنید و بگذارید چند ساعت درون یخچال بماند تا نمك به خورد ماهی برود. در این فاصله یكی دو عدد پیاز را درون روغن سرخ كنید. مقداری گشنیز و جعفری را هم خرد كرده و روی پیازها بریزید. اگر ذائقه افراد خانواده اجازه می‌دهد خوب است چند حبه سیر هم درون مواد رنده كنید. حالا مقداری زرشك و كشمش را كه از قبل خوب شسته‌اید همراه با كمی گردوی خرد شده و چند عدد آلو قیسی تكه شده به مواد اضافه كرده و نمك و فلفل بزنید و آن را از روی حرارت بردارید. سپس مقداری تمبرهندی را با آب ولرم خیس بدهید، بعد از یك ساعت عصاره آن را گرفته و داخل مواد قبلی بریزید و خوب به هم بزنید. آنچه به دست می‌آید همان چیزی است كه باید داخل شكم ماهی بگذارید، پس از این كار با یك نخ و سوزن تمیز شكم ماهی را بدوزید.

حالا روی پوست ماهی را چند برش عمیق بدهید و بنا بر ذائقه بچه‌ها و بزرگ‌ترها، لیمو یا نارنج تازه را خوب بشویید حلقه‌حلقه كرده و روی ماهی را با آنها بپوشانید. ماهی را داخل فویل بپیچید و آن را درون فر كه از قبل با حرارت 200 درجه سانتی‌گراد گرم كرده‌اید، 45 دقیقه بگذارید تا بپزد. اگر می‌خواهید روی ماهی برشته شود، در پایان این مدت فویل را بردارید و بگذارید تا كمی در فر بماند تا ماهی برشته شود.

یك روش دیگر

ماهی شكم‌پر را می‌توانید به روش دیگری نیز طبخ كنید. در این شیوه مقداری مغز گردو سائیده شده و كشمش و آب انار ترش و رب انار و مقداری گشنیز خرد شده را با نمك و فلفل و گلپر مخلوط می‌كنیم و درون شكم ماهی قرار می‌دهیم و مثل روش اول با نخ و سوزن آن را می‌دوزیم. سپس این ماهی را به مدت نیم ساعت درون فر با حرارت متوسط قرار می‌دهیم.

اگر فر ندارید اصلا نگران نشوید، این ماهی را می‌توانید در ماهیتابه نیز سرخ كنید.

مرغ شكم‌پر

همان‌طور كه در ابتدای مطلب گفتیم، مرغ شكم‌پر نیز غذایی خوشمزه و مجلسی است. برای تهیه این غذا بسته به تعداد مهمان‌ها یك یا چند عدد مرغ كامل و با پوست بخرید، خوب آن را بشوئید و داخل شكمش را تمیز كنید. گوشت مرغ را از روی سینه با چاقو بشكافید ولی مراقب باشید كه مرغ صدمه دیگری نبیند. برای مواد داخل شكم مرغ، 2 عدد پیاز را خلالی كرده و در روغن سرخ نمائید. بعد سبزی مخصوص این غذا را كه شامل جعفری، گشنیز و كمی ترخون است، خرد كرده و داخل پیازها بریزید. چند عدد گردو را نیز خرد كرده با كمی زرشك شسته شده، آلو، نمك، فلفل و زردچوبه داخل بقیه مواد بریزید و بعد از كمی تفت دادن آن را از روی شعله بردارید. سپس مقداری زعفران را با كمی آبجوش مخلوط كرده، داخل مواد دیگر بریزید و خوب آنها را با هم مخلوط كنید. این مواد را داخل شكم مرغ بریزید تا پر شود. حالا شكم مرغ را هم مانند ماهی با نخ و سوزن بدوزید و بگذارید داخل فر با حرارت 350 درجه سانتی‌گراد، به مدت یک ساعت بماند تا بپزد.

این مرغ را هم مانند ماهی شكم‌پر می‌توانید در ماهیتابه سرخ كنید.

یك مرغ شكم‌پر دیگر

روش دیگر طبخ مرغ شكم پر نیز به این ترتیب است، اول مرغ را كه خوب شسته‌ایم سرخ كرده و كنار می‌گذاریم. سه عدد پیاز را در روغن سرخ می‌كنیم تا طلایی شود. بعد سبزی مخصوص را كه شامل پیازچه، جعفری، گشنیز، نعنا و شوید خرد شده است، ، داخل پیازها ریخته و تفت می‌دهیم. حدود ده عدد گردو را خرد می‌كنیم و همراه با مقداری رب انار ترش و تعدادی آلو در مواد ریخته و با نمك، فلفل و زردچوبه تفت می‌دهیم. با ماده به دست آمده داخل شكم مرغ را پر كرده و آن را می‌دوزیم و می‌گذاریم با مقداری آب و بقیه مواد آرام آرام بجوشد و بپزد. البته با اردك یا غاز نیز می‌توانید این غذای خوش‌خوراك را تهیه كنید.

جام جم

نوع مطلب : دستور سر آشپز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد
میلاد نور حضرت رسول اکرم محمد مصطفی ص
پیام تبریک هفته وحدت
خجسته باد هفته ی وحدت ، که درآن میثاق ها تحکیم می شود ، پیمان ها استوارتر می گردد ، خون ها در هم می جوشد ، دست ها و بازوها درکنار هم قرار می گیرد ، چهره ها بر یکدیگر لبخند پیروزی و صفا می زند ، قشرها همه باهمند ، امت، یکپارچه و منسجم است و شیعه و سنی ، به یاد سالروز میلاد رسول گرامی اسلام ، با هم و در کنار هم، در یک راه و به سوی یک هدف سرود وحدت می خوانند.
کینه های کهنه
بدون شک، نیاز مسلمین به اتحاد و اتفاق ، از مبرم ترین نیازهاست، و درد اساسی جهان اسلام، همین کینه های کهنه میان مردم مسلمان است. دشمن همواره از همین شکاف ها سود می جوید. البته مفهوم اتحاد اسلامی که در صد سال اخیر ، میان علما و فضلای مؤمن و روشن فکر اسلامی مطرح است.
این نیست که فرقه های اسلامی برای ایجاد اتحاد اسلامی از اصول اعتقادی و یا غیر اعتقادی خود صرف نظر کنند و به اصطلاح مشترکات همه فِرَق را بگیرند و مختصات همه را کنار بگذارند ؛ زیرا این کار نه منطقی است و نه عملی. از اینرو فرقه های اسلامی، در عین اختلافاتی که در کلام و فقه و غیره با هم دارند، به واسطه مشترکات بیشتری که در میان آنها هست، می توانند در مقابل دشمنان خطرناک اسلام، دست برادری بدهند و جبهه واحدی تشکیل دهند.
گل بانگ وحدت
یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است. برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای عظام برای جوامع بشری به ارمغان آورد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم مهاجرین و انصار را به میثاق اخوت و عقد برادری فرا خواند و بدین سان گل بانگ وحدت برای نخستین بار در فضای مدینه طنین افکند و دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگیز آن مسلمانان را مدهوش خویش ساخت. سنگ زیرین بنای اتحاد و همبستگی اسلامی نهاده شد و ارزش های متعالی اسلامی و برادری و اتحاد، جانشین ارزش های پوچ و خیالی جاهلی شد. آری پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم با استناد به آیات قرآن، جوامع اسلامی رابه اعتصام به حبل متین الهی و پرهیز از تفرقه و تشکیل امت واحده در سایه عبودیت اللّه، دعوت کرد. مسلمانان نیز در پرتو عمل به این دعوت و حرکت در طریق وحدت، متحد شدند و بر دشمنان چیره شدند و دیری نپایید که شاهد فتح و پیروزی را در آغوش کشیدند.
اخوت دینی و وحدت اسلامی
اسلام به عنوان مکتب جامع و جاوید، همان گونه که عرصه دعوت خویش را به قوم و ملت خاصی محدود نکرده است، اتحاد امت اسلامی را در صدر برنامه های سیاسی و اجتماعی خویش قرار داده و عقد اخوت دینی را میان فرزندان امت اسلام جاری کرده است. وحدت اسلامی که قوی ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می شود، از دیرباز دست خوش توطئه های دشمنان قرار گرفته است. استعمارگران خارجی و ایادی داخلی آنان که قوّت خود را در ضعف جوامع اسلامی می جویند، برای غارت منابع و ثروت های ملل اسلامی، سعی در فرو ریختن جوّ اعتماد و فضای برادری حاکم میان ملل اسلامی داشته اند. حضرت امام خمینی رحمه الله با تاکید بر اهمیت این عامل حیاتی، نقش استعمار در از بین بردن آن را چنین بازگو نموده اند: «علما و دانشمندان سراسر جهان، بویژه علما و متفکران بزرگ اسلام، یک دل و یک جهت در راه نجات بشریت از سلطه ظالمانه این اقلیت حیله باز و توطئه گر... بپاخیزند... و این کتاب هایی را که اخیرا با دست استعمار منتشر شده و دامن به اختلاف بین طوایف مسلمین می زنند نابود کنند و ریشه اختلاف که سرچشمه همه گرفتاری های مظلومان است را برکنند و یک دل و یک سو بر این رسانه های گروهی که بیشترِ ساعاتِ شب و روز، به فتنه انگیزی و نفاق افکنی... عمر خود را می گذرانند، پرخاش کنند.
پیام تبریک هفته وحدت
نوع مطلب : مناسبتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

تصاویر زیباسازی ، كد موسیقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نویسان ، تصاویر یاهو ، پیچك دات نت www.pichak.net

 

تصاویر زیباسازی ، كد موسیقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نویسان ، تصاویر یاهو ، پیچك دات نت www.pichak.net

 

 گاه گاهی به یادت غزلی می خوانم تا نگویی که دلم غافل از آن عهد و وفاست .

     خوبرویان همه گر با دل من خوب شوند ، خوب من ، با همه خوبان حساب تو جداست !

وبا سلام خدمت تمام دوست داران رویای خیس مدتی بود که وقت آپ کردن وسر زدن به دوستان مجازیمونو نداشتیم اما حالا اومدیم برای جبران

اما یادمون باشه به قول دکتر شریعتی

بزرگترین اقیانوس آرام است ! آرام باشید تا بزرگترین باشید !

علی یارتون دنیا به کامتون


 

تصاویر زیباسازی ، كد موسیقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نویسان ، تصاویر یاهو ، پیچك دات نت www.pichak.net

 

                                       تصاویر زیباسازی ، كد موسیقی ، قالب وبلاگ ، خدمات وبلاگ نویسان ، تصاویر یاهو ، پیچك دات نت www.pichak.net

نوع مطلب : درد و دل، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

دسته بندی انسانها از دید دکتر شریعتی

ما همیشه عاشق این آدم‌ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گیریم قفل بر زبانمان می‌زنند. اختیار از ما سلب می‌شود. سکوت می‌کنیم و ...
دکتر شریعتی انسان ها را به چهار گروه زیر دسته بندی کرده است
دسته اول
آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستند
عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن‌هاست که قابل فهم می‌شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

دسته دوم
آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند
مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آیند. مرده و زنده‌شان یکی است.

دسته سوم
آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند
آدم‌های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

دسته چهارم
آنانی که وقتی هستند نیستند ، وقتی که نیستند هستند
شگفت‌انگیزترین آدم‌ها در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک می‌کنیم. باز می‌شناسیم. می‌فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند. ما همیشه عاشق این آدم‌ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گیریم قفل بر زبانمان می‌زنند. اختیار از ما سلب می‌شود. سکوت می‌کنیم و غرقه در حضور آنان مست می‌شویم و درست در زمانی که می‌روند یادمان می‌آید که چه حرف‌ها داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.
نوع مطلب : ادبی، روانشناسی و فلسفی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

مصرف غذاهایی که چربی را می سوزانند به کسانی توصیه می شود که می خواهند لاغرتر شوند و بدن سالمی داشته باشند.

مصرف غذاهایی که چربی را می سوزانند به کسانی توصیه می شود که می خواهند لاغرتر شوند و بدن سالمی داشته باشند.

آب :

غذایی که بیشتر از همه به سوختن چربی کمک می کند درواقع غذا نیست ، آب است . بدون مصرف آب همه غذاهای دیگری که چربی سوز هستند ضعیف عمل می کنند.


بنابراین بیشتر آب بخورید :

اگر به فرمول آب دقت کنید متوجه می شوید که آب از هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است.هیدروژن به بدن ما کمک می کند که غذاها را بسوزاند و به انرژی تبدیل کند و اکسیژن خون ما را سالمتر می کند و به هضم غذا کمک می کند.


شیر و مشتقات آن :

غذاهای حاوی کلسیوم چربی سوز هستند . شیر ، پنیر و ماست سه ماده غذایی سرشار از کلسیوم هستند . کلسیوم ها به حفظ تراکم عضلانی کمک می کنند ، انقباض و تراکم عضلانی چربی می سوزاند.


پوست های حاوی پکتین:

مواد حاوی پکتین باعث جذب آب بیشتر می شوند و همانطور که قبلا" گفته شد ، آب به سوزاندن چربی کمک می کند. پوست مرکبات ، پوست سیب و چغندر حاوی مقدار زیادی پکتین است.


لوبیا و آجیل:

آجیل ها چربی سوز هستند. آجیل ها در واقع گوشت های گیاهی هستند . آنها پروتئین مورد نیاز رژیم غذایی شما را تامین می کنند. وقتی که ورزش می کنید ، بدن شما برای ساختن ماهیچه به پروتئین نیاز دارد و ماهیچه ها چربی های اضافی انباشته شده در بدن شما را می سوزانند.لوبیا هم مثل آجیل سرشار از پروتئین است.


منبع:آفتاب

نوع مطلب : دستور سر آشپز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

 

بایار داسوپ:نمی توانم فرمول موفقیت را به شما بدهم ولی می توانم فرمول شکست را برایتان بنویسم ،بکوشید تا همه را راضی کنید .

جهان هر کسی به اندازه ی فکر اوست .

خوشبختی یک احساس خشنودی وخوشحالی ورضایت مندی از خود ،زندگی وجهان هستی است .

اولین مرحله برای گام گذاشتن در جاده خوشبختی پذیرش وفراموش کردن گذشته است گذشته بجز پند واندرز وآموزش هیچ چیز دیگری نیست یاد آوری گذشته بجز آزردن خود ویادآوری خاطرات بد چیز دیگری ندارد.

احساسات وافکار منفی همچون تنفر ،انتقام ،سر زنش وسر کوفت را از ذهن خود خارج نماییم .

روشهای ساده برای شاد زیستن :

به داشته هایمان بیندیشیم

بخاطر داشته باشیم که یکی از موانع شاد بودن تمرکز بر کمبودها ونداشته هاست .

موفقیت های خود رابرجسته نماییم .

بجای اینکه به مقصد توجه نماییم از زیبائیهای میان راه لذت ببریم .

رضایت جوباشیم .

بجای یاد آوری کمبودها نعمتهای خود را مدام به زبان آوریم با اینکار رنج ناملایمات در سایه خورشید رضایت بتدریج رنگ خواهد یافت .

بهانه ی بزرگ را بهانه ،بهانه های دیگر نماییم زندگی بهانه ی بزرگ است پس شادی رابهانه زندگی کنیم زندگی جمع همه شادیهاست ،سوخت اصلی زندگی همه ی شادیهاست .

برای شاد زیستن ریا جایز نیست واجب است .

زیبا ترین چهره ی ما خندان ترین چهره ی ماست .

هر صبح را عاشقانه آغاز نماییم .

بخاطر داشته باشیم که عشق به زندگی انسان رنگی از امید وشادی میدهد .

لحظاتی را به تفکر در مورد هستی ،آفریننده ونعمتهای موجود در دنیا سپری نماییم .

دعا ونیایش را جزءمهمی از زندگی قرار دهیم .

شادی وتحرک دوقلوهای دوست داشتنی هستند.

بخاطر داشته باشیم که شادی وتحرک دوزوج موفق زندگی انسانی هستند در پس هر تحرکی انبساط خاطری نهفته است .

بهترین راه را انتخاب نماییم به یادآوری خاطرات شیرین لحظات زندگی را شیرین تر می نماید.

شادی یعنی پیش برده زندگی در مسیر دلخواه وخوشایند .

ذره بین خوش بینی بخریم وبه لحظه های شاد زندگی بیش از پیش بها دهیم .

چشمهای زیبا بین رابگشاییم وبا دیدن زیبائیها از آنچه داریم لذت ببریم .

آنچه شادی را به باد میدهد عصبانیت ناشی از بی انصافی دیگران است پس اجازه ندهیم

قضاوت دیگران رفتار دیگران

سلیقه دیگران کلام دیگران شادی ونشاط را از مابگیرد .

افسوس خوردن یعنی قهر با شادیها ،بجای افسوس خوردن به افقهای روشن زندگی بنگریم وبه آن رنگی از امید وآرزو وشادی ونشاط بزنیم .

برصفحه ی بوم نقاشی زندگیمان آنچه را که می خواهیم نقاشی کنیم واجازه ندهیم دیگران برایمان نقاشی کنند.

به اختلاف ابروخورشید بنگریم وببینیم که چقدر زود باهم آشتی میکنند وچه زود از سر راه هم کنار می روند.

آیا با آنان که اختلاف نظر داریم زود از سر راه آنان کنار می رویم ؟

ابرهای کدورت ودلخوری را از برابرخورشید دوستی ومحبت ومهربانی برداریم .

همچون نسیم آرام وملایم باشیم .

خورشید بودن را تجربه نماییم ویخهای یاس وناامیدی ودلخوری وکدورت را ذوب نماییم .

بخاطر بسپاریم که لذتی بالاتر از بخشش وعطوفت نیست .

یکی از چشمه های شادی تنوع است در خود مان تغییر ایجاد نماییم .

بجای رخوت وسستی به ایجاد تغییر فکر کنیم .

گوشهایمان را باز نماییم وشنیدن را آغاز نماییم ،بی حوصلگی ممنوع .

از شنیدن حرفهای دیگران لذت ببریم .

رنگ شادی رنگ هیجان است .

جاودانه باشیم وجاودانه بمانیم .

شبها موقع خوابیدن به موفقیتهای خود بیاندیشیم .

سخت نگیریم ، گذشت داشته باشیم .

بخاطر داشته باشیم که سخت گیری آرامش وآسایش را از زندگی میگیرد.

بیادداشته باشیم که سخت گبری آفت شادمانی وشاد زیستن است .

فراموش نکنیم که گذشت بزرگ راهی است که به سر زمین وجد وسرور ودریای شادی ونشاط منتهی میشود .

اجازه دهیم در کنار دیگران از انبساط خاطر واطمینان خاطر برخوردار باشیم .

بگذاریم وجودمان مایه ی آرامش وشادی دیگران باشد .

شاد باشیم وشاد زندگی کنیم .

آنچکه خارج از توان ماست به حال خود رها نماییم وبه آن وقعی ننهیم ،با غم واندوه نه بلکه مشکل حل نخواهد شد بلکه خود را از پا در خواهیم آورد .

برگرفته از مهارتهای زندگی :اثر کریس ال کلینکه

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

مرکز تحقِِیقات بهداشت باروری

 

برنامه رژیمی (كلیات):
• هر روز مجموعا یك لیوان شیر یا ماست ، حتما میل كنید.
• سه نوبت د رهفته و هر نوبت یك قاشق بزرگ روغن زیتون روی سالاد اضافه كنید.
• سهمیه روزانه مصرف قند 5 حبه باشد.
• یك حبه قند= 6عدد توت = 6عدد مویز= 2 عدد پولكی = 12 عدد كشمش
• 2 حبه قند=1 عدد خرما
• 3 حبه قند=1 شكلات كوچك
صبحانه:
یك كف دست نان + یك قاشق مرباخوری عسل یا مربا+ 30 گرم پنیر + یك استكان چای شیرین
• یك كف دست نان= 30 گرم نان = 20 گرم نان خشك = 5 عدد بیسكوئیت متوسط =
2 عدد بیسكوئیت مادر = 2 عدد شیرینی زبان كوچك= 3 عدد بیسكوئیت ساقه طلایی
ساعت 10 صبح: چای + یك عدد میوه
قبل از نهار: دو لیوان آب + یك عدد سیب با پوست
نهار:
شنبه: یك كف دست نان + سالاد + یك عدد دلمه یا یك عدد كوفته
یكشنبه: یك كفگیر برنج+ سالاد+ یك قطعه متوسط مرغ یا ماهی
دوشنبه: یك كف دست نان+ سالاد+ یك عدد كتلت یا معادل آن كوكو
سه شنبه: یك كفگیر برنج + سالاد+ گوشت خورشت متوسط یا یك سیخ كباب برگ
چهارشنبه: یك كف دست نان + سالاد+ سه چهارم سیخ كباب برگ یا 2 عدد تخم مرغ
پنج شنبه: یك كفگیر برنج + سالاد+ یك قطعه متوسط مرغ یا یك و نیم كفگیر عدس پلو
جمعه: یك كف دست نان + سالاد+ یك قطعه كوچك مرغ یا ماهی
عصرانه: چای + یك عدد میوهادامه مطلب


نوع مطلب : دستور سر آشپز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

معاون فنی سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سهمیه گفت: برنامه‌ای برای حذف کارت هوشمند سوخت خودروهای بالای 1800 سی.سی نداریم و مالکان این دسته از خودروها صرفا باید در جایگاه‌ها بنزین را با قیمت آزاد 700 تومانی خریداری کنند.


سهمیه بنزین کدام خودروها حذف می‌شود؟

معاون فنی سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی سهمیه گفت: برنامه‌ای برای حذف کارت هوشمند سوخت خودروهای بالای 1800 سی.سی نداریم و مالکان این دسته از خودروها صرفا باید در جایگاه‌ها بنزین را با قیمت آزاد 700 تومانی خریداری کنند.


شهرام رضائی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه بر این اساس برنامه‌ای برای حذف کارت هوشمند سوخت خودروهای بالای 1800 سی.سی نداریم، گفت: با وجود حذف سهمیه بنزین این دسته از خودروها اما کارت هوشمند سوخت آنها نمی‌سوزد.


وی تصریح کرد: حذف سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروهای لوکس در حالی انجام می شود که دولت از ابتدای مهر ماه سالجاری سهمیه بنزین آزاد خودروها را از 500 به 300 لیتر در ماه کاهش داد و پیش از آن هم در خرداد ماه سالجاری طرح تبدیل سهمیه‌های بنزین 100 به 400 تومان اجرایی کرد که با اجرای این پروژه عملا بنزین در آستانه تابستان به‌صورت 2 نرخی عرضه شد.

رضایی خاطر نشان کرد: سهمیه سوخت خودرو مطابق با برنامه قبلی انجام می شود.

**لیست خودروهای بدون سهمیه بنزین

از امشب به خودروهایی همچون زانتیا، هیوندا آوانته، پژو 407، مزدا سه با 2000 سی.سی قدرت موتور، خودروهایی همچون مگان 2000، سمند سریر، قشقائی، وانت مزدای دوکابین و تک کابینه، ام.وی.ام 530 و x33 که دارای توان بین 1800 تا 2000 سی.سی قدرت موتور هستند، سهمیه بنزین 400 تومانی اختصاص نمی‌یابد.


از سوی دیگر برخی از خودروهایی که طرفداران بیشتری در کشور دارند همچون نیو پیکاپ، نیو مورانو، پیکاب، رونیز، ماکسیما، سوزوکی کیزاشی، سوزوکی گراند ویتارا، تیانا، سیبا ون، نارون، وانت کاپرای تک و دوکابین هم که دارای توان موتور بین 2000 تا 2500 سی.سی موتوری هستند هم سهمیه 400 تومانی بنزین دریافت نخواهند کرد .

این در حالی است که سهمیه بنزین خودروهای لوکسی همچون هیوندا جنسیس، تویوتا لندکروز، پرادو، لکسوس، انواع مدل بی.ام.وی، مازاراتی، نسل جدید بنزها و انواع پورشه هم به صورت کاملا آزاد و با قیمت 700 تومانی محاسبه و عرضه می شود.


در همین حال برخی از خودروهای وطنی همچون انواع سمند ال.ایکس، اس.آی، پژو 405 و پژو پارس با توان موتور نزدیک به 1800 سی.سی فعلا از سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای 400 تومانی بهره می‌گیرند.


نکته قابل توجه حذف سهمیه بنزین این دسته خودروها آن است که متوسط مصرف این خودروها در مقایسه با برخی از خودروهای پرمصرف داخلی انواع پژو پارس، 405، 206 صندوق دار و بدون صندوق، پراید، مگان دنده‌ای، تندر 90 و انواع سمند بسیار کمتر بوده است.

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

زوج‏های جوان شباهت زیادی به دانشجوهای سال اول دانشگاه دارند. آنها تازه مشغول یادگیری خم وچم زندگی مشترك‌اند. آگاهی از اشتباهات معمول در اوایل ازدواج می‏تواند كمك كند كه مانع بروز آنها شویم.


 زوج‌های تازه‌کار بخوانند!

زوج‏های جوان شباهت زیادی به دانشجوهای سال اول دانشگاه دارند. آنها تازه مشغول یادگیری خم وچم زندگی مشترك‌اند. آگاهی از اشتباهات معمول در اوایل ازدواج می‏تواند كمك كند كه مانع بروز آنها شویم.

در پیچ و خم دل‌دادگی و حرف‌های نگفته جوانی، واقعیت‌های یک عمر زندگی در کنار یکدیگر و تجربه حوادث تلخ و شیرین و مهارت‌های لازم برای شناخت و تجزیه و تحلیل مشکلات زندگی فراموش می‌شود.

یادآوری چند نکته به همه ما کمک می‌کند تا مسافتی دورتر از شروع زندگی مشترک و رویاپردازی‌های عاشقانه را مشاهده کنیم...

فکر نکردن به فردای ازدواج

بعضی از همسران جوان آن چنان سرگرم جشن ازدواج می‌شوند كه نمی‌دانند درگیر چه مسایلی شده‌اند. شما متاهل شده‌اید. جشن ازدواج شاید سرگرم كننده باشد اما فقط یك روز است.

اكنون شما ناچارید با یكدیگر زندگی كنید، با هم كنار بیایید و خانواده خودتان را تشكیل دهید. از برنامه‌های جشن و بازتاب آن، از تماشای فیلم عروسی تا تجدید خاطرات با دوستان لذت ببرید، اما تمام مدت، تصویر بزرگ‌تری را در ذهن داشته باشید.

تلاش برای عوض کردن خلقیات همسر

به احتمال قوی، شما به این دلیل با همسر خود ازدواج كرده‌اید كه عاشقش بوده‌اید. اگر این طور باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد كه او را تغییر دهید. بدون شك، افراد بالغ به طرز چشم‌گیری تغییر نمی‌كنند.

پس بهترین اطمینان شما این است كه همسر خود را قبول كرده و او را به خاطر منحصر به فرد بودنش و تفاوت‌هایی كه با دیگران دارد، دوست بدارید. تلاش برای عوض كردن همسرتان فقط احساسات او را جریحه‌دار كرده و زندگی مشترك شما را خراب می‌كند.

رابطه بد با خانواده همسر

اگر تا این لحظه به رابطه شما لطمه وارد شده، دست به هر كاری بزنید تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشید. اولین نفری باشید كه صلح را برقرار می‌كند، زیرا هنگام دعوای شما با خانواده همسرتان، تنها كسی كه آزرده خاطر می‌شود، همسرتان است كه احساس می‌كند بین شما گیر افتاده است.

مشاجره به‌جای گفتگو

پرخاشگری و فریاد زدن و جیغ كشیدن در حل مشكل یا اختلاف نظرها به شما و همسرتان كمكی نمی‌كند. گفتگوی آرام و منطقی شما را به پیش خواهد برد. اگر هنگام مجادله با همسرتان، نتوانید خودتان را كنترل كنید، زندگی تان را به مخاطره می‌اندازید.


پس هر كاری را كه شامل این موارد است از استراحت در میانه بحث تا طلب كمك به وسیله روش‌های درمانی انجام دهید.

کوتاه بودن افق دید

هیچ‌كس دوست ندارد درباره مسایل سنگینی مثل كنترل مسایل مالی، راه‌های ممكن در صورت بچه‌دار نشدن، نحوه آمادگی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای مثل مرگ، بحث كند. با این حال اكنون كه متاهل شده‌اید، چاره‌ای جز صحبت درباره این موضوعات ندارید.

ازدواج شما به این مسایل وابسته است. عاقل باشید و در مورد تمامی این مسایل با همسر خود صحبت كنید. در صورت لزوم با دیگران مشاوره داشته باشید اما این مسایل را نادیده نگیرید. زندگی، تنها تفریح و مهمانی و خوشی نیست. درخود توانایی پذیرش مشكلات بزرگ‌تر را داشته باشید.

همسرتان شما را برای زندگی انتخاب كرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان می‌شود كه تصور می‌كند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت كنید. این برای رابطه سم است.


دعواهای بیهوده

هر انسان متاهلی با همسر خود بر سر مسایلی بحث می‌كند، از باز گذاشتن سر خمیردندان تا آویزان كردن لباس روی دستگیره در كه در نظر دیگران بی معنی است. بحث‌های خود را برای مسایل مهم‌تری نگه دارید. این دلخوری‌ها را به حال خود بگذارید. به راستی اگر تنها اشتباه همسر شما انداختن جوراب‌های كثیف روی زمین است، باید خودتان را خوش‌شانس بدانید.


حسادت

همسرتان شما را برای زندگی انتخاب كرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان می‌شود كه تصور می‌كند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت كنید. این برای رابطه سم است.


زندگی کردن مانند مجردها

اكنون زمان آن رسیده كه بزرگ شوید. گردش شبانه رفتن با دوستان، زمانی اشكال نداشت كه شما مجرد بودید و هیچ كس در منزل منتظر شما نبود. به عنوان یك فرد متاهل، انجام بعضی كارها شایسته نیست. شما می‌دانید درست و غلط چیست. پس كار درست را انجام دهید.

غرور در زندگی مشترك

زن یا شوهری كه بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و كسی كه مهر و محبت همسر خود را انكار می‌كند، هیچ كار مفیدی برای زندگی مشترك‌شان انجام نمی‏دهد. او اجازه می‌دهد غرور و روش‌های حل مشكلات و عشق و علاقه او به همسرش راه پیدا كند و رابطه آنها به نتیجه برسد. باید ملایم‌تر باشید و راهی پیدا كنید كه مسوولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

با هم نبودن

باید مانند یك گل از زندگی مشترك خود مراقبت كنید. گل، بدون آب، نور خورشید و مراقبت هرگز رشد نخواهد كرد. بنابراین، باید برنامه‌ریزی كنید تا مدت زمان بیشتری را در كنار همسر خود باشید.

منبع: تبیان

نوع مطلب : روانشناسی و فلسفی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

 

قطعاً چندین ویژگی شخصیتی وجود دارد كه در هیچ یك از گروه های شخصیتی ذكر نشده است. به همین دلیل است كه شما نمی توانید شخصیت خود را با یك تیپ شخصیتی به طور كامل توصیف كنید. حال برای آشنایی هر چه بیشتر با این چهار تیپ عمده شخصیتی، ادامه مطلب را بخوانید.

تقسیم بندی تیپ های شخصیتی به چهار گروه A,B,C,D یكی از دقیق ترین تقسیم بندی ها در این زمینه است.


قبل از خواندن هر مطلبی در رابطه با تیپ های شخصیتی چند نكته را نباید فراموش كنید. از جمله اینكه شخصیت انسان دارای چنان پیچیدگی است كه نمی توان به راحتی آن را در قالب چند جمله توصیف كرد. برای مثال ممكن است شما ویژگی های تیپ شخصیتی D را در خودتان ببینید، اما در عین حال دارای برخی ویژگی های تیپ شخصیتی C نیز باشید.

نكته دوم این است كه قطعاً چندین ویژگی شخصیتی وجود دارد كه در هیچ یك از گروه های شخصیتی ذكر نشده است. به همین دلیل است كه شما نمی توانید شخصیت خود را با یك تیپ شخصیتی به طور كامل توصیف كنید. حال برای آشنایی هر چه بیشتر با این چهار تیپ عمده شخصیتی، ادامه مطلب را بخوانید.


ویژگی های تیپ شخصیتی A


افرادی كه دارای تیپ شخصیتی A هستند، بسیار رقابت جو، كمال گرا و احساس نسبت به زمان هستند. به همین دلیل است كه معمولاً افرادی كه دارای چنین تیپ شخصیتی هستند، معمولاً در حال انجام كار و یا پروژه ای هستند.

گفته می شود افراد تیپ شخصیتی A در زمانی از زندگی خود احساس ناامنی و عقب ماندن داشته اند، به همین دلیل در همه حال در پی جبران گذشته هستند. آنها می خواهند هرچه سریعتر به اهداف خود برسند و پیشرفت كنند.

اگر مدتی بیكار بنشینند و كاری انجام ندهند، خیلی زود احساس عذاب وجدان به سراغ آنها می آید. بزرگترین مشكل افراد این گروه، داشتن استرس بیش از اندازه است. آنها معمولاً كارهای زیادی برای انجام دادن دارند، به همین دلیل هم گاه از ترس اینكه نتوانند این كارها را به موقع انجام دهند، دچار استرس زیادی می شوند.


ویژگی های تیپ شخصیتی B


افراد این گروه درست برعكس گروه قبل، بسیار آرام و خونسرد هستند. به ندرت می توان افراد این گروه را دچار استرس و نگرانی كرد.


گذر زمان برای آنها اهمیت چندانی ندارد. بیكار بودن و استراحت كردن برای آنها خوشایند است. افراد گروه B نیز كمال گرا و به دنبال پیشرفت هستند، اما به اندازه گروه A رقابت جو نیستند.

اغلب افراد این گروه كارهای خود را در آخرین لحظات انجام می دهند. اما بالاخره آن كار را انجام می دهند.


این همان كاریست كه افراد گروه A از آن بیزارند و آن را به ندرت انجام می دهند. از آنجا كه افراد این گروه خیلی در قید و بند زمان نیستند، معمولاً كارهای خود را بدون استرس انجام می دهند.

ویژگی های تیپ شخصیتی C

افراد تیپ شخصیتی C عاشق جزئیات هستند و همیشه دوست دارند نحوه كاركرد اشیا مختلف را كشف كنند. به همین دلیل افراد این گروه برای كارهای فنی بسیار مناسب هستند.

افراد گروه C هیچ گاه به دنبال تحمیل عقاید شخصی خود به دیگران نیستند و حتی اگر از امری خوششان نیاید سعی می كنند آن را تحمل كنند.


به همین دلیل هم هست كه گاه دچار استرس و در مواقعی هم دچار افسردگی می شوند. افراد دارای تیپ شخصیتی C در مقایسه با افراد گروه A و B بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند. این افراد دوست دارند كارهای خود را به خوبی انجام دهند.

به همین دلیل هم معمولاً كار كردن با دیگران برایشان سخت است و دوست دارند خودشان به تنهایی كارهایشان را انجام دهند. افراد این گروه معمولاً درون گرا، مستقل و باهوش هستند.


ویژگی های تیپ شخصیتی D

افرادی كه دارای تیپ شخصیتی D هستند از عزت نفس كمی برخوردارند و معمولاً از تایید نشدن توسط دیگران می ترسند. همین امر باعث می شود خیلی نتوانند با دیگران راحت باشند. نمی توان گفت این گونه افراد اجتماعی نیستند.

اتفاقاً افراد این گروه اجتماعی هستند و دوست دارند با دیگران رابطه برقرار كنند اما همیشه از اینكه رفتارهایشان مورد قبول واقع نشود می ترسند.


احساسات منفی همچون نگرانی، استرس، افسردگی و عصبانیت بیشتر به سراغ این دسته از افراد می آید. اتفاقات بسیار كوچك كه ممكن است اصلاً برای افراد دیگر مهم نباشد، می تواند فردی با این تیپ شخصیتی را آزار دهد.


آیا افراد می توانند تیپ شخصیتی خود را تغییر دهند؟

خوشبختانه پاسخ به این سوال مثبت است. فرقی نمی كند تیپ شخصیتی شما كدام نوع باشد. شما می توانید تیپ شخصیتی خود را تغییر دهید یا حداقل یك ویژگی از شخصیت خود را تغییر دهید، اما قبل از هر چیز به نكات زیر توجه داشته باشید.


ـ اجازه ندهید آزمون های شخصیتی شما را فریب دهند.

بسیاری از افراد برخی آزمون های شخصیتی را از خود می گیرند و نتیجه آن را قطعی و صددرصد درست می دانند.

اغلب پیش می آید كه نتیجه آزمونی كه افراد از خود می گیرند، بر زندگی آنان تاثیر می گذارد. زیرا فرد فكر می كند نتیجه به دست آمده از آزمون كاملاً درست است.

همین امر در زمین ناخودآگاه فرد تاثیر می گذارد. به همین دلیل اعمال فرد تحت تاثیر افكارش قرار می گیرد. شخصیت انسان ها پیچیده تر از آن است كه بتوان با یك آزمون كوتاه همه ابعاد آن را شناخت.


ـ ما ویژگی های شخصیتی را به ارث نمی بریم.

ما ویژگی های شخصیتی را از والدینمان به ارث نمی بریم و در عین حال ویژگی های شخصیتی ما به دلیل ژن هایمان تغییر ناپذیر نیستند. ممكن است فردی دارای تیپ شخصیتی A باشد، اما فرزندانش به ترتیب دارای تیپ شخصیتی B,C,D باشد.


پس خودتان را با این حرف كه ویژگی های شخصیتی ارثی هستند و نمی توان آنها را تغییر داد گول نزنید. شما هرگاه كه اراده كنید می توانید خودتان را در جهت مثبت تغییر دهید.


ـ سعی كنید علل اصلی ضعف هایتان را بشناسید.

مثلاً فردی با تیپ شخصیتی D از تایید نشدن توسط دیگران می ترسد. پس چنین فردی باید ابتدا سعی كند عزت نفسش را افزایش دهد. با این كار سایر نقاط ضعفش نیز اصلاح می شود. معمولاً ویژگی های منفی ما یك منشا اصلی دارد. با تغییر آن منشا می توان بسیاری از مشكلاتی كه در پی آن به وجود می آید را از بین برده و اصلاح كرد.

نوع مطلب : روانشناسی و فلسفی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد

فرد- فرزانه فولادبند : نامه ارتقای همکارتان را روی میز می‌بینید و به جای اینکه خوشحال شوید، دلتان می‌گیرد. وقتی می‌شنوید یکی از دوستان قدیمی‌تان یک خانه بزرگ و زیبا خریده، گلویتان کیپ می‌شود و از شنیدن خبر ازدواج...

فرد- فرزانه فولادبند :
نامه ارتقای همکارتان را روی میز می‌بینید و به جای اینکه خوشحال شوید، دلتان می‌گیرد.
وقتی می‌شنوید یکی از دوستان قدیمی‌تان یک خانه بزرگ و زیبا خریده، گلویتان کیپ می‌شود و از شنیدن خبر ازدواج یکی از اقوام که سنش از شما کمتر است، آن‌قدر لجتان می‌گیرد که دلتان می‌خواهد بزنید زیر گریه! اگر این‌طور است، متاسفانه باید بگوییم شما دچار حس ناخوشایند «حسادت» شده‌اید و با این احساس، بیشتر از همه به خودتان آسیب می‌رسانید.

حسادت هم یکی از احساسات انسانی است؛ یک خشم درونی. حسادت از بدو تاریخ همراه انسان‌ها بوده و کمتر کسی است که در زندگی - حتی برای لحظه‌ای کوتاه - دچار این حس نشده یا این حس را از سوی اطرافیان‌اش تجربه نکرده باشد.

انسان‌ها دوست دارند بهتر از دیگران باشند و اگر فرد احساس کند دیگران بهتر از او هستند و خودش در مرتبه پایین‌تری قرار دارد، دچار حسادت می‌شود.

روان‌شناسان و کارشناسان علوم رفتاری معتقدند عزت نفس و اعتماد به نفس باعث می‌شود فرد در هر شرایطی خودش را ارزشمند بداند و به دیگران حسادت نکند.

حسادت فقط مربوط به مادیات نیست؛ هر چیزی می‌تواند باعث ایجاد حسادت شود. گاهی انسان‌ها در انجام کار خیر و کمک به دیگران هم دلشان می‌خواهد از دیگران بهتر باشند و همین باعث حسادت می‌شود. (کامرانی و افشاری در سریال یک وجب خاک را که یادتان هست!)

چطور حسادت را از خودمان دور کنیم؟
همه ما ممکن است گاهی در زندگی دچار حسادت شویم. ارتقای شغلی همکاران، ماشین جدید همسایه یا حتی دوچرخه دوست‌تان ممکن است باعث حسادت‌تان شود.

برای بیشتر افراد، حسادت، احساسی زودگذر و مقطعی است اما بعضی مواقع حسادت آن‌قدر قوی و شدید است که شادی فرد را می‌گیرد و بر روابطش با دیگران تاثیر منفی می‌گذارد. مراحل زیر به شما کمک می‌کند تا بر حس حسادت غلبه کنید.

قدم اول:

به جای اینکه به خاطر احساس‌تان نسبت به دیگران، خودتان را سرزنش کنید، ریشه‌ها و دلایل حسادت‌تان را شناسایی کنید.

روان‌شناسان می‌گویند، حسادت در نتیجه اعمال و رفتار دیگران ایجاد نمی‌شود بلکه عدم اطمینان و اعتماد به‌نفس درونی افراد باعث به وجود آمدن چنین احساسی در افراد می‌شود.

سعی نکنید رفتار خودتان را توجیه کنید. شاید گاهی وقت‌ها بتوانید برای حسادت‌تان دلیل قانع کننده‌ای پیدا کنید اما در اغلب موارد این‌طور نیست.

قدم دوم:

بهترین راه برای اینکه حسادت را از خودتان دور کنید، این است که اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید.

همان‌طور که در مرحله قبل گفتیم، حسادت در نتیجه عدم اطمینان افراد به خودشان ایجاد می‌شود نه رفتار و اعمال دیگران.

برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس‌تان از همین امروز اقدام کنید. کتاب‌های مفید در این زمینه را مطالعه کنید و در صورت لزوم از مشاور کمک بگیرید.

قدم سوم:

از تجربه‌های گذشته درس بگیرید و حسادت را کنار بگذارید.

اگر در گذشته به کسی حسادت کرده‌اید، با دقت بیشتری به آثار منفی حسادت در زندگی‌تان توجه کنید. اجازه ندهید حسادت بر روابط شما با دیگران تاثیر منفی بگذارد.

قدم چهارم:

افراد خانواده و دوستان شما هر چه بیشتر پیشرفت کنند و در زندگی‌شان موفق شوند، بهتر می‌توانند از شما حمایت کنند و اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرند؛ بنابراین به جای حسادت، به وجود آنها افتخار کنید.

حسادت به داشته‌های دیگران، شما را عصبی، خشمگین و افسرده می‌کند و همین باعث می‌شود انرژی لازم برای پیمودن راه موفقیت را از دست بدهید و نتوانید پیشرفت کنید.

قدم پنجم:

برای نعمت‌هایی که دارید، شکرگزار باشید و سعی کنید راضی باشید و برای بهتر شدن تلاش كنید.

حسادت وقتی به وجود می‌آید كه شخص احساس كند آنچه دارد، كمتر از آن چیزی است كه باید داشته باشد.

بنابراین قانع و راضی بودن به آنچه که دارید، می‌تواند شما را از این احساس ناخوشایند دور کند.

قدم ششم:

برنامه‌تان را بر اساس اقدامات تنظیم کنید. یاد بگیرید در لحظاتی که دچار حسادت می‌شوید، قبل از اینکه این حس تمام وجودتان را بگیرد، آن را تجزیه و تحلیل کنید.

به جای فکر کردن به مواردی که حسادت‌تان را برانگیخته، به این فکر کنید که چه ضعف یا کمبودی در وجود‌تان باعث به وجود آمدن این حس شده است.

شخصیت‌تان را رشد دهید. به نقاط مثبت شخصیت‌تان فکر کنید، قدر خودتان را بدانید و ارزش وجود‌تان را درک کنید.

فراموش نکنید شأن شما بالاتر از این است که به دیگران حسادت کنید و با این کار به خودتان آسیب برسانید.

همشهری آنلاین

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد
 

به زبان آوردن کلمه دوستت دارم واقعا" کار ساده ای است اما ثابت کردن آن در عمل کار چندان ساده ای نیست.به زبان آوردن کلمه دوستت دارم واقعا" کار ساده ای است اما ثابت کردن آن در عمل کار چندان ساده ای نیست.

اگر می خواهید متوجه شوید که فرد مورد نظرتان واقعا"دوستتان دارد یا نه ، بهتراست به جای اینکه فقط به حرفهای او اهمیت بدهید ، نشانه های دوست داشتن را در رفتارش نیز جستجو کنید.


اگر فردی وافعا" شما را دوست داشته باشد به خواسته ها و علایق شما توجه زیادی نشان می دهد. برای مثال حتما" از شما می پرسد که از زندگی تان چه می خواهید و بزرگترین آرزوهایتان چیست.


فردی که واقعا" به شما علاقمند باشد حتما" دوست دارد بداند که شما چه علایقی دارید و از چه چیزهایی بدتان می آید . وقتی یک نفر به کارهای شخصی و موفقیت و شادی فرد دیگر خیلی علاقه نشان می دهد یعتی واقعا" آن فرد را دوست دارد.


اگر فردی همیشه در شادی های شما سهیم است ، شما را دوست دارد . وقتی در یک رابطه ، حسادت و رقابت وجود ندارد یعنی هر دو نفر به یکدیگر واقعا" علاقمند هستند . کسانی که یکدیگر را دوست دارند از موفقیت و شادی یکدیگر خوشحال می شوند.


فردی که واقعا" به شما علاقمند باشد وقتی که شما یک روز سخت را پشت سر گذاشته اید سعی می کند شرایط آسایش و آرامش شما را فراهم کند. کسانی که واقعا" یکدیگر را دوست دارند در

بدترین و بهترین شرایط زندگی در کنار یکدیگر هستند و از هم حمایت می کنند.اگر فردی در زندگیت وجود دارد که در شرایط سخت در کنار توست و سعی می کند تو را آرام کند ، آن فرد واقعا" شما را دوست دارد.


اگر فردی عمیقا" به شما علاقه داشته باشد دوست دارد زمان زیادی را با شما سپری کند . برای باهم بودن لازم نیست حتما" دلیل و یا برنامه ای وجود داشته باشد کسانی که واقعا" یکدیگر را دوست دارند از صحبت کردن با یکدیگر هم لذت می برند. اگر فردی از دیدن شما واقعا" خوشحال می شود یعنی خیلی دوستتان دارد.


اگر فردی صبورانه به شما کمک می کند که مشکلات شخصی خود را حل کنید ، حتما" خیلی دوستتان دارد . اگر احساس می کنید در سخت ترین شرایط زندگی همیشه یک پشتیبان دارید ، بنابراین عشق را پیدا کرده اید.


اگر فردی حتی به جزئی ترین کارها و حرفهای شما توجه می کند و بعد از گذشت یک مدت زمان طولانی حتی کوچکترین حرفهای شما را هم به یاد می آورد ، یعنی خیلی به شما علاقمند است.


وقتی یک نفر رنگ لباسی که شما در مراسم سال گذشته پوشیده بودید را به یاد دارد یعنی شما برایش مهم هستید وکارهایی که شما انجام می دهید تاثیر ماندگاری روی او دارد.


منبع:پرتال آفتاب

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد
 

اگر در خود یا طرف مقابلتان این ویژگی ها را می بینید، دست نگه دارید. این خصوصیات چیزی نیستند که با مدارا، تلاش و صبوری و مهارت های ارتباطی شما بتوان کنترل شان کرد...

دو گام اصلی و مهم برای داشتن ازدواج موفق

اگر در خود یا طرف مقابلتان این ویژگی ها را می بینید، دست نگه دارید. این خصوصیات چیزی نیستند که با مدارا، تلاش و صبوری و مهارت های ارتباطی شما بتوان کنترل شان کرد

ازدواج درست است که به یک هندوانه در بسته تشبیه می شود اما واقعیت این است که به جز برخی موارد خاص و محدود که زیر یک سقف مشخص می شوند، انتخاب شما تا حدود زیادی به دقت تان بستگی دارد.

این که از پیوندتان یک هندوانه سرخ و شیرین نصیب ببرید یا یک هندوانه نارس و بدطعم، تنها به میزان شناخت و توجه و حساسیت های شما نسبت به زنگ خطرها مربوط می شود.


در ازدواج شما دو گام را باید بردارید. اول طرف مقابل تان را غربال کنید تا علایم هشدار دهنده در او وجود نداشته باشد و در مرحله بعد، باید با او دنبال نقاط تفاهم و سازگاری بگردید. هر دو این گام ها برای داشتن یک زندگی مشترک موفق ضروری است.


مرحله اول : علایم خطر در ازدواج

1 - زخم حل نشده از رابطه عاطفی قبلی

2 - هرج و مرج در سبک زندگی :
یعنی بی نظمی، بی هدفی، نوسان شدید در تصمیم گیری ها.

3-ناتوانی در بیان خود و احساسات خود

4 - انواع اعتیاد :
اعتیاد به مواد مخدر، الکل، اینترنت، سرگرمی های خاص، گیم، فیلم و...

5 - رابطه مخدوش با خانواده :
یعنی یا وابستگی زیادی که طرف فکر می کند ادب در برابر خانواده دارد در حالی که استقلال ندارد و یا بی اعتنایی به خانواده خود.

6 - وضعیت اجتماعی نامعلوم :
مثلا تکلیف سربازی و شغل و دورنمای آینده اش نامعلوم نباشد، هنوز نداند می خواهد ادامه تحصیل بدهد یا ندهد، نداند دقیقا شغلش چیست و قرار است در آینده چطور درآمد داشته باشد و...


7 - هنوز نداند می خواهد کجای کره زمین زندگی اش را شروع کند.


8 - اگر در خود یا طرف مقابلتان این ویژگی ها را می بینید، دست نگه دارید. این خصوصیات چیزی نیستند که با مدارا، تلاش و صبوری و مهارت های ارتباطی شما بتوان کنترل شان کرد: خودشیفتگی، خودکم بینی و تایید طلبی، کمال طلبی، پارانویا و شکاکیت، شخصیت وسواسی، اختلال دو قطبی، اعتیاد به هیجان، اعتیاد به نت، رابین هود بازی، توجه طلبی.

مرحله دوم : تفاهم ها
اگر از مرحله اول به سلامت گذشتید، در گام دوم انتخابتان به این مسائل توجه کنید :


1 - تفاهم و صمیمیت نسبی :
تفاهم باید در مرحله اول در مسائل اعتقادی و اهداف و چشم اندازهای زندگی باشد و بعد در سلایق و علاقه ها.


2 -خوش آمدن فیزیکی :
باید ظاهر یکدیگر را بپسندید. برای هم جذابیت داشته باشید و از آن مهم تر حس کنید از دیده شدن در جمع با این همسر معذب نخواهید بود.


3 - به دل نشستن اخلاق و معاشرت طرف.


4 - افقهای مشترک فلسفی و اهداف نزدیک به هم :
اگر یکی از شما آرزوی ادامه تحصیل و مهاجرت و تجربه فرصت های جدید و ریسک کردن داشته باشد و دیگری در رویای ثبات شغلی و زندگی آرام و بی دغدغه ای باشد، به مشکل برمی خورید. اهداف شما باید در یک زمینه مشترک باشند و تا حد امکان نزدیک به همدیگر.


5 - نقش های مشابه همسری در خانواده ها :
در خانواده های پدرسالار، مادرسالار یا مشارکتی، نقش های همسری تعریف متفاوتی دارند. این تعریف ها باید در خانواده شما و طرف مقابلتان به هم نزدیک باشد.

در غیر این صورت ممکن است در تقسیم وظایف و انتظارات زن و مرد از همدیگر مشکل و تنش ایجاد شود. نقش زن و مرد عوض شود و دو طرف احساس کنند وظایف زیادی به آنها تحمیل شده یا طرف مقابل به اندازه کافی به آنها میدان نمی دهد.


6 - شباهت خانواده ها و امکان برقراری رابطه بین دو خانواده :
این همان کفویت فرهنگی و اجتماعی است که باید بین خانواده شما و طرف مقابل تان وجود داشته باشد. خانواده های شما باید توان کنار آمدن با همدیگر و درک آداب، مقررات، نقطه نظرها و قوانین طرف مقابل را داشته باشند و در حداقل حالت، بتوانند به نقطه مشترکی در این زمینه برسند.


منبع:تبیان

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد
 

پژوهش جدید نشان داده که انسانهایی با چشمان قهوه‌ای از چشم آبی‌ها قابل اعتمادترند.

پژوهش جدید دانشگاه چارلز در پراگ نشان داده که انسانهایی با چشمان قهوه‌ای از چشم آبی‌ها قابل اعتمادترند.


در این پژوهش تصویر 40 زن و 40 مرد چشم قهوه‌ای و چشم‌آبی برای قضاوت در مورد میزان قابل اعتماد بودن، جذابیت و تسلط آنها در برابر شرکت‌کنندگان قرار گرفت که نتایج نشان داد از نظر شرکت‌کنندگان افراد چشم‌قهوه‌ای قابل اعتمادترند.

این در حالیست که هنگام نشان دادن تصاویر همان افراد چشم‌قهوه‌ای که رنگ چشمانشان این بار بصورت مصنوعی، آبی شده بود، شرکت‌کنندگان میزان قابل اعتماد بودن آنها را برابر تشخیص دادند.


این پژوهش نشان داده که کلید قابل اعتماد بودن در ویژگی‌های مشترک چهره افراد دارای چشم قهوه‌ای بوده و ارتباطی به رنگ چشم آنها ندارد.


برای مثال مردان دارای چشم قهوه‌ای از چهره‌های گردتر و چانه وسیعتر، دهان عریض‌تر با گوشه‌های رو به بالا، چشمان بزرگتر و ابروهای نزدیک به هم برخوردارند که مردانه‌تر و از این رو قابل اطمینان‌تر محسوب می‌شوند.

در مقابل، مردان دارای چشمان آبی بیشتر از ویژگیهای صوری مانند چشمان کوچکتر و دهانی با گوشه‌های رو به پایین برخوردارند که ظاهری حیله‌گر به آنها می‌دهد.


زنان دارای چشمان قهوه‌ای نیز مورد اعتماد بیشتری نسبت به چشم‌آبی‌های جنس خود بودند اما تفاوت آنها به چشمگیری مردان نبود.

این پژوهش که در مجله PLOS ONE منتشر شده، چنین نتیجه‌گیری کرده که اگرچه چهره‌هایی با چشم قهوه‌ای از قضاوت خوش‌بینانه‌تر مخاطب، در مقایسه با چشم آبی‌ها برخوردارند، بخودی خود این رنگ چشم نیست که باعث برداشت قابل اعتماد بودن آنها شده، بلکه ویژگیهای صوری است که در این افراد بیشتر دیده می‌شود.

منبع:ایسنا

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 6 بهمن 1391 :: نویسنده : گربه & مقداد


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
درباره وبلاگ

با سلام به بهشت ما خوش آمدین
ساعات خوشی رو در این بلاگ
براتون آرزو میکنیم .
لطفاً مطالب رو کپی نکنید.
با انتقاد و پیشنهادتون
خوشحال و راهنماییم کنید .
مدیر وبلاگ : گربه & مقداد
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic